Dnes je Neděle, 24. září 2017 | Mapa stránek | Napište nám

Soutěž o nejlepší esej pro SŠ

Vyhlášení soutěže (2015/2016)

Katedra filosofie vyhlašuje soutěž o nejlepší esej pro nadané studenty středních škol a gymnázií. Vybraná témata mají na jedné straně filosofickou relevanci, na straně druhé však mohou sloužit jako nácvik maturitní písemné práce. Doufáme, že studenty a studentky budou motivovat i zajímavé a hodnotné ceny pro vítěze. Termín zaslání soutěžních textů na e-mailovou adresu filosofie.esej2016@gmail.com je do 29. února 2016. Více viz plakát zde. Přihláška ke stažení zde.

Pro upřesnění žánru eseje a kritérií hodnocení doporučujeme konzultovat návod, jak psát argumentační eseje, případně si prohlédnout vítězné eseje z minulého ročníku.

Organizační tým soutěže: Vojtěch Janů (januvojtech@gmail.com), Pavlína Stoupová (pavlina.stoupova@seznam.cz) a Filip Zrno (dexterpp@seznam.cz), odborná garantka: Kamila Pacovská (kamila.pacovska@upce.cz). S dotazy a podněty se obracejte přímo na organizátory soutěže, nebo na e-mailovou adresu filosofie.esej2016@gmail.com.

Výsledky (2015/2016)

Do soutěže se přihlásilo 19 soutěžících. Výsledky nejlepších esejů byly velmi vyrovnané. Proto se  odborná komise rozhodla neobsadit první místo a nejlepším třem soutěžícím přidělit shodně 2.-4. místo (a shodně jim udělit cenu za 2. místo). V abecedním pořadí jde o následující účastníky:

2.-4. místo: Daniel Fiedler, Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
   ("Jsou víra a věda nesmiřitelní rivalové?")

2.-4. místo: Tereza Kráčmarová, Gymnázium a SOŠPg Nová Paka
   ("Jak to je s vínem")

2.-4. místo: Antonín Vodvárka, Gymnázium SŘMR Skuteč
   ("Válka nebo mír")

Vítězům gratulujeme, ohledně předání cen budou kontaktováni e-mailem, kdy také proběhne domluva na zveřejnění jejich esejů.

Všem soutěžícím děkujeme!
Žiji se svou minulostí

Představení knihy o holokaustu  více »

Übergänge